Tlačiť
PDF

Howard Choy

Howard Choy (Nemecko)

Tao Fu – Taoistické písmo ducha – úvod do taoistických talizmanov

Podľa moderných učencov je pôvodným zámerom taoistickej tvorby talizmanom komunikácia s Nebesiami za účelom získania ochrany pomocou rituálneho zápisu znakov. Je to ako písanie tichej modlitby, ktorej význam chápe len ten, kto ju tvorí. S rozvojom taoizmu ako náboženstva sa tvorba talizmanov stala súčasťou ich náboženskej praxe. Na seminári prejdeme históriu praxe tvorby talizmanov od najstarších čias až po dnešnú dobu. Ukážeme si aké rituálne postupy boli používané v praxi.  

Workshop - Ako čítať Qi obydlí - základné zručnosti pre praktikov feng shui

Poznať a chápať čo je Qi a ako ju analyzovať je kľúčovou znalosťou pre každého praktika feng shui. Avšak mnoho praktikov stále ešte nemá celkom jasno v tom, ako systematicky a metodicky takúto analýzu v praxi uskutočňovať.  Na workshope prejdeme spoločne takýto postup krok po kroku teoreticky aj prakticky pomocou konkrétnych ukážok a prípadových štúdií. Pozývam Vás na workshop aby ste si prišli občerstviť svoju qi.

Kto je Howard Choy (Cai Hong 蔡洪)

Howard Choy je feng shui konzultant, architekt a učiteľ s viac ako 30 ročnou praxou v oblasti Feng Shui. Howard študoval pod osobným vedením majstra Ren Zhilina v Hong Kongu. Aktívne spolupracuje aj s inštitúciami, ktoré sa venujú výskumu v oblasti Feng Shui v Číne, Hong Kongu a Nemecku. Howard je zakladateľom a riaditeľom Európskej univerzity feng shui (ECOFS). Je taktiež celosvetovo známym prednášateľom na medzinárodných Feng Shui konferenciách. Rád pomáha s výučbou a zdieľa svoje hlboké poznatky so študentami, ktorí majú záujem o oblasť čínskej metafyziky. 

Howard ovláda klasickú čínštinu a je schopný pomôcť nám porozumieť starým rukopisom a technikám nielen z anglických prekladov diel ale priamo vhľadom do originálnych starých čínskych textov. Je známi aj svojím zmyslom pre humor a vášňou odpovedať na otázky a pomáhať riešiť problémy žiakov.

Pre inšpiráciu krátky rozhovor s Howardom na Youtube

Tradičné feng shui - úvod