Tlačiť
PDF

Enkaustika - terapia umením

Enkaustika a Shen Gong - workshopTermín: 6.10.2018 (15:00 - 18:00)
Cena: 30 €
Miesto: Altánok Nebeskej harmónie, Chryzantémova 15, Nitrianske Hrnčiarovce

Praktický workshop na ktorom cestou do svojho vnútra zhmotníte do vosku zázraky okamihov života.

Čo Vás na workshope čaká?

Enkaustika je staroveká antická technika maľovania horúcim voskom. Využívala sa aj v starom Egypte na tvorbu pohrebných portrétov ako aj pri maľbách ranných ikon. Toto umenie bolo využívane aj domorodými kmeňmi na Filipínach (Kut-kut) a na ostrove Samar. V dvadsiatom storočí maliar Fritz Faiss spolu s Dr. Hansom Schmidom znovu objavili techniku enkaustickej maľby "Punským voskom". V dnešnom prevedení sa používa pre techniku špeciálna elektrická žehlička pomocou ktorej sa z roztopeného vosku tvoria umelecké obrazy.

Na workshope naladíme svoju myseľ a Ducha a následne pomocou techník enkaustiky do vosku premietneme vnútornú skúsenosť. Každý vytvorí svoj obraz alebo obrazy ktoré budú zhmotnením jeho vnútorného spirituálneho zážitku daného okamihu. Vosk je materiál, ktorý je schopný zachytiť energiu a informáciu. Výsledné obrazy sú jednak umeleckým dielom ale zároveň aj naplnené silou vnútornej energie, čistoty mysle a ducha v spojení s vedomím zámerom. Takýto obraz sa môže pre Vás stať liečivým obrazom, vyjadrujúcim silu Vašej vnútornej podstaty, silu a svetlo Vášho Ducha.

Na tento jedinečný zážitok Vás srdečne pozývam spolu s Juditou Synčákovou, ktorá bude viesť celý workshop. Počet miest je obmedzený na maximálne 10 účastníkov, vzhľadom k technickej náročnosti a príprave miestnosti. Pre účasť na workshope nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti s enkaustikou.

JuDita Krištofová - EnkaustikaKto bude lektorom workshopu?

Celý workshop bude viesť Judita Synčáková, ktorá má za sebou už veľa úspešných workhopov enkaustiky. 

Ako sa prihlásiť na workshop?

Pre rezerváciu miesta na workshop nám potvrďte svoj záujem o účasť mailom na adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .
Tešíme sa všetci na spoločný zážitok.

Ukážky techník enkaustiky z workshopov pod vedením
Judity Synčákovej:

Ukážky enkaustiky z workshopu v Leviciach

Tradičné feng shui - úvod