Tlačiť
PDF

Ling Shu pulzy - teória a prax

Kurz čínska medicína a akupunktúra bez ihličiekTermín od: 10.01.2020 (9:00 - 16:00)
Miesto: Nitra
Cena: 80 €

Teória a prax pulzovej diagnostiky podľa klasickej čínskej medicíny.

Objednať Feng Shui Kurz


V cene sú zahrnuté tlačené materiály ku kurzu.


Videopozvánka na kurz

V čom spočíva podstata ling shu pulzov a aké sú rozdiely oproti bežnej pulzovej diagnostike?

Ling Shu pulzy predsatvujú jeden z najstarších systémov pulzovej diagnostiky, pri ktorom sa porovnávajú pulzy krku s pulzami rúk. Ich nerovnováha poukazuje na štrukturálnu nerovnováhu princípov Yinu a Yangu v rámci organizmu ako celku. Preto podľa starých rukopisov sa tieto pulzy posudzovali ako prvé v poradí, o čom svedčí ich dôležitosť v klasickej čínskej medicíne. Ak sa nájde jeden z dvanástich modelov nerovnováhy tak na základe toho sa vybarajú presné meridány, akupunktúrne body a tiež lateralita na ktorej strane tela body stimulovať, či jednostranne alebo bilaterálne. 

Výsledkom je celková harmoniácia yinu a yangu v organizme, na základe ktorej sa telo niekedy samo až "zázračne" rýchlo zregeneruje. Pokiaľ táto základná rovnováha nie je dosiahnutá, tak akékoľvek iné terapeutické postupy bývajú z hľadiska účinku na organizmus menej stabilné a majú tendencie po kratšom čase opäť prejsť do nerovnováhy.

Ling Shu pulzy sú preto tak dôležité, lebo pomocou nich môžeme diagnostikovať a opraviť  najhlbšiu nerovnováhu yinu a yangu. Celý systém je po teoretickej aj praktickej stránke pomerne jednoduchý a mimoriadne účinný v praxi. Verím, že po úspešnom zvládnutí kurzu budete vedieť pomôcť mnohým ľuďom.

Pre koho je kurz určený?

 • Pre záujemcov o hlbší vhľad do teórie a praxe čínskej medicíny
 • Pre každého, kto má záujem aktívne pracovať na podpore svojich autoregeneračných schopností a prevencii pre udržanie rovnováhy organizmu

Aké sú požadované vstupné znalosti?

Pre účasť na kurze nie sú požadované žiadne vstupné znalosti.

Ako bude kurz a štúdium prebiehať?

 • Jednoducho a názorne - to najlepšie z čínskej medicíny dostanete s množstvom obrázkov a pomôcok aby ste informácie ľahko uchopili
 • Prakticky - budete študovať to s čím sa v živote skutočne môžete bežne stretávať a čo môžete veľmi dobre použiť
 • S radosťou a hravosťou - budete si môcť veľa techník prakticky vyskúšať u seba a natrénovať aby sme prepojili teoretické informácie a prax


Obsah kurzu

 • princípy pulzovej diagnostiky podľa klasických rukopisov Ling Shu
 • Cun Kou pulzy
 • Snímanie pulzov hrdla a ruky
 • 12 variácií pulzov
 • výber meridánov a akupunktúrnych bodov na harmonizáciu pulzov
 • Výber počtu bodov potrebných na obnovenie pulzu
 • Výber laterality - vľavo, vpravo alebo bilaterálne na zálade pulzu
 • praktický nácvik zručností

Ako sa prihlásiť na kurzy?

Počet miest na kurz je obmedzený kapacitou učebne na maximálne 16 osôb s cieľom individuálneho prístupu ku každému účastníkovi. Preto ak máte skutočne záujem o účasť tak neváhajte a rezervujete si miesto čo najskôr.

Objednať Feng Shui Kurz 

Ak máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Zaujíma Vás tematika čínskej medicíny a qi gongu?

Pozrite si bohatú ponuku ďalších praktických tréningov, seminárov, kurzov a školení nawww.tradicne-feng-shui.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať telefonicky na čísle 0902 904 243 alebo mailom:  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Tradičné feng shui - úvod